//
Shopping ja käsitöö
Mariehamni kesklinnast leiate jalakäijate tänava, mis saab alguse linnaväljakult, väikese laulukaare äärest. See on Torggatan (hääldus: torigaattan), tõlkes just nimelt turu või väljaku tänav. Tänav on tihedalt täis tipitud poode ja kohvikuid. Siin leidub kõike, alates haugilandist kuni kohaliku käsitööni, rääkimata raamatutest ja riietest.

 

Käsitöö Mariehamnis
Kohalikku käsitööd saab imetleda ja kaasa osta mitmest väikesest poekesest. Svalan Hantverk & Kläder on tekstiilipood, kust leiate valmisesemetele lisaks põnevaid lõngu. Jussis Keramik on Lilla Torgetil paiknev kohaliku keraamika ja käsitsi puhutud klaasi pood koos klaasikojaga.

Judy’s on kombineeritud ateljee ja pood, mis on veidike peatänavast eemal, aga tasub kindlasti külastamist. Koha peal valmistatakse keraamikat, lisaks müüakse tekstiile, hõbeehteid ja rohkelt põnevaid sisustusdetaile.

Sjökvarteret
Sjökvarteret, maakeeli Merekvartal, on vana merenduskultuuri keskus. Lisaks paadiehitusele leidub siin ka muud käsitööd. Näiteks Guldviva Smyckessmedja – väike poeke, kus kullassepad Maria Karlström ja Pia Romberg müüvad omavalmistatud ehteid ja SALT  –  erinevate kunstkäsitööliste ühendus.

Kesklinnas on galerii nimega Galleri Skarpans, mis lisaks maalikunstile eksponeerib ja müüb ka kunstkäsitööd. Väikeseid kunstigaleerisid ja vaateaknaid põnevate mininäitustega leiate mitmelt poolt mujaltki linnast. Tuleb ainult silmad lahti hoida!

Maal
Hammarlandi vallas tasub läbi käia keraamikatöökojast Lugnet Keramik. See on pereettevõte, mis valmistab enamasti traditsioonilises talupoja stiilis keraamilisi nõusid. Poeruumi kõrval asuvasse ateljeesse sisse piiludes näete, kuidas käsikedral treimine käib. Kuhu Te ka Ahvenamaal ei satuks, leiate kindlasti midagi põnevat kas lihtsalt imetlemiseks või kaasa ostmiseks.

http://www.visitaland.com/ee/tegevused/shopping_kasitoo

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: