//
you're reading...
ahvenamaa.ee

Jalgrattamatk

Ahvenamaa on kui loodud jalgrattamatkadeks. Vahemaad on lühikesed, loodus vahelduv ja meri on alati lähedal. Puhkepausi saab pidada kas mererannas või mõne vaatamisväärsuse külje all. Meeles tuleb aga pidada seda, et igameheõigus on Ahvenamaal piiratum kui Soomes ja Rootsis. Põhireegel on, et kedagi ei tohi segada ja midagi ei tohi ära rikkuda. Nautige loodust ja jätke see endast maha samasugusena nagu Te selle eest leidsite.
 

Jalgrattamarsruudid

Sobivad teed jalgratturitele on tähistatud rohe-valgete jalgrattureid kujutavate siltidega. Võimaluse korral kulgeb marsruut väiksema liiklusega teid pidi, paljudel juhtudel mööda vanu, käänulisi külateid. Siinne külaarhitektuur on Eestist erinev, seega on, mida vaadata ja avastada. Aiad on enamasti väga hoolitsetud ja ainult üliharva võite sattuda mõne lahtise koera peale. Ahvenamaal on rajamisel laialdane spetsiaalsete jalgrattateede võrk, mis kulgeb suurte teedega paralleelselt, aga jalgrattur ei pea muretsema, et järgmine veoauto võiks ta külili teekraavi tõmmata.

Südasuvel on võimalik teha Ahvenamaale tiir peale jalgrattapraamide abil. Üldjuhul saab ju Ahvenamaal iga tee mere ääres otsa, aga tänu jalgrattapraamidele ei pea tuldud teed pidi jälle tagasi peateele sõitma, vaid saab kergelt üle vee. Need praamid on tasulised ja sõidavad ainult üks või kaks korda päevas, nii et marsruudi planeerimisel tuleb olla ettenägelik. Samuti alustavad ja lõpetavad erinevad praamid oma hooaja eri aegadel.

Vahemaad Ahvenamaal

  • Mariehamn – Eckerö, maantee nr. 1, 34 km
  • Mariehamn – Godby (Finström), maantee nr. 2, 16 km
  • Godby –  Hummelviki praamisadam (Vårdö), maantee nr. 2, 34 km
  • Godby – Hällö paadisild (Geta), maantee nr. 4, 26 km
  • Mariehamn – Söderby (Lemland), maantee nr. 3, 14 km
  • Söderby – Långnäs (Lumparland), maantee nr. 3, 14 km

 

Broneerige reis
Ahvenamaa reisikorraldajate käest saate broneerida erineva pikkuse, kestuse ja marsruudiga valmispakette. Loomulikult võite koostada Teile sobiva marsruudi ka omal käel. Siit leiate lähemaid soovitusi ja muud kasulikku infot oma Ahvenamaa jalgrattamatka planeerimiseks.

http://www.visitaland.com/ee/tegevused/jalgrattal

Advertisements

Arutelu

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: