//
you're reading...
ahvenamaa.ee

Aktiivne puhkus looduses

Loodusesõber ja aktiivse puhkuse nautija Ahvenamaas pettuma ei pea. Teie avastada on 6500 saart! Meri on siin alati lähedal, saarestiku loodus aga vaheldusrikas – kord näeb silm vaid mereavarust ja punast graniiti, siis äkki olete varjulises lehtpuumetsas, mille järel võib leida end madalate jändrike mändidega mustikametsast.

Ahvenamaal on palju erinevaid aktiivse puhkuse võimalusi. Toome neist ära vaid mõned:

Kajakisõit
Ahvenamaa on ideaalne paik kajakisõitjatele, kes armastavad laidude ja skääride vahel sõita. Saarestik on sobiv nii algajale kui ka kogenud sõitjale. Te võite võtta kaasa oma kajaki või rentida see kohapealt. Siin on isegi olemas võimalus rentijaga kokku leppida, et Teie kajak tuuakse just sinna, kus Te oma matka soovite alustada ja matka lõpus tullakse jälle Teie valitud kohta sellele järele.

Ahvenamaal on lõpmata palju skääre, laide ja lahesoppe, nii et isegi südasuvel võite veeta kogu päeva uhkes üksinduses. Muidugi kui jätta merikotkad ja veelinnud arvestamata.

Jalgsimatkad
Vahelduv loodus, lähestikku asuvad vaatamisväärsused ja ööbimisvõimalused teevad Ahvenamaast ideaalse rännupaiga. Igaüks saab valida enda võimetele ja huvidele vastava marsruudi. Osa väljatöötatud marsruutidest on loodusrajad, kus saate informatsiooni taimede ja loomade kohta, osa aga segu nii ajaloost, kultuurist kui loodusest. Pikim olemasolev marsruut on 63 kilomeetri pikkune Sadelin-leden, mis on sobiv kolmepäevaseks matkaks.

Vrakisukeldumine
Ahvenamere põhjas lebab teadaolevalt mitusada vrakki. Läänemere madala soola- ja hapnikusisalduse ning suhteliselt karmi vrakisukeldumise seadusandluse tõttu on vrakid hästi säilinud. Seepärast peavad paljud Ahvenamaad Põhja-Euroopa parimaks vrakisukeldumise piirkonnaks.

Vrakisukeldumiseks Ahvenamaa vetes pöörduge palun meie professionaalsete sukeldumisfirmade poole. Nad aitavad Teid kõikide vajalike lubade taotlemisel. Ainuke, mille peale Teil enne sukeldumist tuleb mõelda, on Teie sukeldumise sertifikaat ja korrasolev logiraamat.

Ronimine
Ahvenamaal saate instruktori abiga omandada ronimise algoskused. Võimalik on end proovile panna ka selles, kui kõrgele Te julgete ronida. Kursusi korraldatakse nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Ronijatele korraldatakse ka päästekursusi.

Advertisements

Arutelu

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: