//
you're reading...
ahvenamaa.ee

Kalastamine

Ahvenamaa pakub mitmekülgseid kalastamisvõimalusi. Siinsetes vetes on peaaegu võimatu ebaõnnestuda. Rohked lahesopid võimaldavad otsida ja leida igaühel oma lemmikpaik. Ahvenamaa vetes leidub meriforelli, koha, siiga, ahvenat ja lõhet. Aga ennekõike on saareriik tuntud haugipüügi paradiisina.

Kalastada saab saareriigis aasta ringi, kuid parim aeg selleks on sügisel, septembri algusest kuni novembri lõpuni. Eriti kehtib see haugi- ja ahvenapüügi kohta.

Kalastusload

Kalapüük on Ahvenamaal reguleeritud oma kalastusseadusega. Siin ei ole vaja maksta riiklikku kalastusmaksu, vaid kõik kalastamise õigused kuuluvad veekogude omanikele. Enne kalale minekut tuleb alati osta kalastusluba, mis kehtib neis kalavetes, kus te kavatsete kalastada.

Kalastaja peab järgima erinõudmisi, mis kehtivad tema valitud kalastusloa piirkonna suhtes.  Kalastuslube müüvad erinevad kalastusmeeskonnad ning Mariehamni jahindus-ja kalastuspoed, hotellid ja turismiinfopunktid. Muid kalastamisega seotud makse ei lisandu.

Pidage meeles, et 15.aprillist kuni 15.juunini on hauduvate merelindude ohutuse tagamiseks keelatud kalapüük rannast nii veoõnge kui ka spinninguridvaga.

Ahvenamaal kehtivad järgmised kalade miinimumsuurused: lõhe 60 cm, forell 50 cm, haug 42 cm, koha 37 cm, latikas 42 cm ja siig 35 cm. Pikkust mõõdetakse kala alumisest lõualuust sabauime otsani.

Ahvenamaal harrastatakse haugipüügil järjest enam catch and release püüki, s.t. püüa ja vabasta püügimeetodit. Selle meetodi puhul tuleb olla eriti ettevaatlik, et lasta elus kala vigastamatult või minimaalsete vigastustega tagasi vabadusse. Kalapüük on ju eelkõige emotsioonide kogumine!

Kalastusgiidid

Esimest korda Ahvenamaale kalale tulles tasub usaldada end kohaliku kalastusgiidi hoolde. Kohalikud teavad täpselt, kus kala kõige paremini võtab. Lisaks sellele hoolitsevad giidid ka Teie varustuse, kalastuslubade ja toidupauna eest ning navigeerivad paadi oskuslikult läbi madalate lahesoppide. Teie hooleks jääb vaid kalapüük.

Kalastusgiidide nimekiri: http://www.vikingline.ee/sihtkohad/ahvenamaa/ahvenamaa_kalastusgiidid.asp

Kalastuspakette müüakse ainult koos Viking Line`i laevapiletitega.

Lisainfo ja broneerimine: Viking Line`i rühmaosakonna kaudu: E-R kell 09.00-18.00

ryhmad@vikingline.ee

Advertisements

Arutelu

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: