//
you're reading...
ahvenamaa.ee

Viking Line

(Viking Line Abp) on Ahvenamaa laevakompanii, millele kuuluvad parvlaevad sõidavad Läänemere laevaliinidel. Viking Line on aastakümneid olnud Silja Line´i konkurent, nüüdseks on see firma Tallinki peamine konkurent Soome ja Rootsi vahelistel liinidel, aga ka Tallinn-Helsingi liinil. Viking Line’i tegevdirektor (CEO) on Mikael Backman, kes vahetas 2010. aastal sel kohal välja pikaaegse tegevdirektori Nils-Erik Eklundi, kes kuulub nüüd ettevõtte nõukogusse.

Viking Line’i aktsia on noteeritud Helsingi Börsil. Laevakompanii on tuntud oma tasakaaluka majanduspoliitika ja säästliku majandamise poolest ning olnud ettevaatlik laevastiku uuendamisel. Hiljutise kasumi abil kavastseb Viking Line tellida 2 uut laeva Turu-Stockholmi liinile. 8. veebruaril 2010 ütles Viking Line üles Viking ADCC ehituslepingu, sest laevatehas ei suutnud tähtajast kinni pidada.

Viking Line’ile kuulub seitse kruiisi- ja reisiparvlaeva- Amorella, Cinderella, Gabriella, Isabella, Mariella, Rosella ja Viking XPRS.

Laevad sõidavad järgmistel marsruutidel: Turu-Mariehamn/Långnäs-Stockholm/Kapellskär Helsingi-Mariehamn-Stockholm Tallinn- Helsingi

Kontsern Emafirma Viking Line Abp aktsiad on noteeritud Helsingi Väärtpaberibörsil alates 05.07.1995. Kontserni kuuluvad ainuomandina tütarfirmad Viking Line Skandinavien AB tütarfirmadega, Viking Rederi AB, OÜ Viking Line Eesti, Viking Line Finnlandverkehr GmbH ja tütarettevõte Sundqvist Buss AB.

Ettevõtlus maal ja merel Viking Line’i kontserni juhtkond ja keskne tegevus on jagatud: majandus, turundus, personali- ja juriidilised küsimused, kaubanduslik tegevus laevadel, business control, haldus ja kinnisvara, asukohaga Mariehamnis.

Ühendavaks teguriks turunduse ja kaubandusliku tegevuse vahel maal ja merel, on liinidekohased tooterühmad.

Iga laeva tegevuse ja toimingute eest vastutab laeva juhtkond, kuhu kuuluvad laeva kapten, peamehhaanik ja intendant.

Kontserni peakontor asub Mariehamnis, ent marketingi ja teenuste vahendamisega tegelevad osakonnad ka Soomes ja Rootsis.

Soome- haru, mis tegeleb ka müügiga väljaspool Skandinaaviat, juhitakse Helsingist. Broneerimis- ja müügikeskused asuvad Helsingis, Turus, Tamperes, Tallinnas ja Lüübekis. Ahvenamaa turunduspiirkonna müük ja marketing asub Mariehamnis.

Skandinaavia- haru juhitakse Stockholmist. Broneerimis- ja müügikeskused asuvad Stockholmis, Uppsalas, Västeråsis ja Norrköpingis.

Cargo müüki koordineeritakse Helsingist, broneerimis- ja müügikeskused on Helsingis, Turus ja Stockholmis.

Viking Line’l on Stockholmi ja Turu sadamates oma terminal. Helsingis, Mariehamnis, Kapellskäris ja Tallinnas rendib firma terminalitööks vajalikud ruumid sadamast.

Kontserni omandisse kuulub ka Park Alandia hotell Mariehamnis.

http://www.vikingline.ee/

Advertisements

Arutelu

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: